Velikost textu:   A    A    A

Aktuality

Historie Městské organizace Svazu důchodců České Budějovice X

S pokračováním psaní Historie Městské organizace jsem čekal na 31. březen 2015. Na tento den byla totiž svolána výroční členská schůze naší organizace, která přece jen mohla znamenat určitý mezník ve vývoji nejen naší, ale celé krajské organizace. Aspoň někteří členové našeho výboru mně řekli, že se čeká na členské schůze mimobudějovických organizací, které by se měly k problematice krajské rady vyjádřit. Ostatní organizace ale obnovení činnosti krajské rady vůbec nevzaly v úvahu.
11. 4. 2015 | 11.08 | Číst dál...

Historie Městské organizace Svazu důchodců České Budějovice IX.

Od doby mého posledního vstupu na tyto stránky se stala řada věcí. V srpnu zemřel ve věku 91 let zakladatel českobudějovické organizace SD pan Oldřich Mikula. O jeho úloze už jsem se zmínil. Své renomé si zkazil posledními roky, kdy byl ve funkci - od té doby, co přestal být předsedou organizace. Přes to, že hlasoval pro vyhození naší organizace z pronájmu, na kterém nás navíc krajská rada okrádala, se s ním naše organizace dokázala důstojně rozloučit.
6. 11. 2014 | 18.11 | Číst dál...

Historie Městské organizace Svazu důchodců České Budějovice VIII.

Čas se naplnil a nastal čas účtování. Před třemi lety, 21. 7. 2011, se konala krajská konference Jihočeské krajské organizace Svazu důchodců. Podle Metodického listu Ústřední rady SD se měla konat do konce června, ale vem to nešť. Protože volební období orgánů Svazu důchodců je tříleté, i podle pokynů ústřední rady měly být krajské konference do konce června 2014. V posledním dílu Historie jsem informoval, že krajská konference jihočeské organizace se měla konat 19. 6. Skutečnost je ale jiná.
25. 7. 2014 | 14.53 | Číst dál...

Historie Městské organizace Svazu důchodců České Budějovice VII.

Rok 2014 je rokem volebním nejen pro obecní zastupitelstva či Evropský parlament, ale je volebním rokem i pro Svaz důchodců ČR. Volební období je tříleté. Volilo se i v naší městské organizaci. Výroční členská schůze se konala 26. 3. 2014 a hned v úvodu mohu říci, že splnila svůj účel.
5. 5. 2014 | 16.26 | Číst dál...

Historie Městské organizace Svazu důchodců České Budějovice VI b

Z odpovědi krajské kontrolní a revizní komise Krajské rady seniorů by měl radost zesnulý Václav Havel. Bylo to klasické zdeúřední ptydepe. Nic se nestalo, protože se nic nestalo. To musím trochu rozvést. Zástupce každé organizace v krajské radě seniorů musí mít od této organizace pověření.
29. 1. 2014 | 9.27 | Číst dál...
PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ